Sort by
Adapter P-tec 12V 2A
Rated 0 out of 5
90 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | P-tec 12V 2A Adapter |
| Output Voltage | 12 Volts DC |
| Output Current | 2 Amps |
| Input | AC Mains |
| Connector Type | Standard DC Barrel Plug |
| Protection | Over-Current, Short-Circuit, Over-Voltage |
| Design | Compact & Lightweight |
| Compatibility | Devices requiring 12V DC / 2A |
| Ideal Use | Routers, Cameras, LED Devices, Modems, etc. |
BNC 75-3 White (3C-2V) + Cable
Rated 0 out of 5
15 EGP
| Feature | Specification |
|---|---|
| Model | BNC 75-3 (3C-2V) |
| Color | White |
| Package Dimensions | 6.3 x 5.9 x 1.6 cm |
| Weight | 50 grams |
| Impedance | 75 ohms |
| Usage | Video surveillance, broadcasting, AV applications |
| Construction | Durable outer sheath |
| Compatibility | Compatible with a wide range of BNC connectors |
| Manufacturer | Generic |
| Country of Origin | China |
| Date First Available | September 27, 2021 |
| ASIN | B09H8X2CML |
BNC Zipper سوستة
Rated 0 out of 5
10 EGP
| Feature | Specification |
|---|---|
| Type | BNC Zipper |
| Material | High-quality metal for durability and reliability |
| Uses | Suitable for audio and video connections, high-definition video signal transmission |
| Compatibility | Compatible with RG59, RG6, and other coaxial cables |
| Dimensions | Convenient size for easy installation and use in tight spaces |
| Color | Elegant silver to match most cables and devices |
Broadlink Bulb control Starter Kit LB4E26 With Scene switch and smart hub
Rated 0 out of 5
2,900 EGP
Broadlink Motion Sensor SR4M
Rated 0 out of 5
910 EGP
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Broadlink |
| Color | White |
| Power Source | Corded Electric |
| Item Weight | 0.05 kg / 1.76 oz |
| Maximum Range | 12 meters |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Compatible Devices | Alexa |
| Manufacturer | BroadLink |
| Part Number | Sensor Kit |
| Model Number | Sensor Kit |
| Product Dimensions | 5.12 x 2.76 x 1.97 inches |
| Country of Origin | China |
| Style | Motion Sensor |
| Included Components | Batteries |
| Batteries Included? | No |
| Batteries Required? | No |
CAM HIKVISION 4MP DS-2CD2047G3 LIY(4mm)
Rated 0 out of 5
6,845 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | DS-2CD2047G3-LI(2U)Y |
| Resolution | 4 MP |
| Camera Type | Mini Bullet Network Camera |
| Technology | ColorVu + Smart Hybrid Light |
| Imaging | 24/7 Full Color |
| AI Features | Person & Vehicle Classification |
| Image Processing | HikAI-ISP |
| WDR | Scene-Adaptive WDR |
| Audio | Dual Microphone Array |
| Lighting | IR + White Light (3 Modes) |
| Compression | H.265+ |
| Protection | IP67 |
| Housing | Anti-Corrosion (NEMA 4X) |
| Usage | Indoor & Outdoor |
CAM-HIKVISION-DS-2CD1147G2H-LIU(2.8MM)
Rated 0 out of 5
3,549 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | DS-2CD1147G2H-LIU(F) |
| Resolution | 4 MP |
| Camera Type | Fixed Dome Network Camera |
| Technology | ColorVu + Smart Hybrid Light |
| Detection | Human & Vehicle Detection |
| Video Compression | H.265+ |
| Storage | microSD up to 512GB (Optional) |
| Audio | Built-in Microphone |
| Night Vision | Smart Hybrid Light |
| Protection | IP67 (Water & Dust) |
| Vandal Resistance | IK08 |
| Usage | Indoor & Outdoor Security |
Camer Hikvision In Door 5MP Color mic DS-2CE70KF0T-LPFS(2.8mm)
Rated 0 out of 5
1,800 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | DS-2CE70KF0T-LPFS |
| Resolution | 3K (2960 × 1665) |
| Camera Type | Indoor Turret Camera |
| Lens | 2.8 mm / 3.6 mm Fixed |
| Aperture | F1.0 |
| Imaging | 24/7 Full Color (ColorVu) |
| Night Vision | IR + White Light (20m) |
| Audio | Built-in Mic (Audio over Coax) |
| Signal Output | TVI / AHD / CVI / CVBS |
| Lighting Technology | Smart Hybrid Light |
| Usage | Indoor Security |
Camer Hikvision In Door 6MP DS-2CD1763G2-LIZU(2.8-12mm)
Rated 0 out of 5
5,100 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | DS-2CD1763G2-LIZ(S)U |
| Resolution | 6 MP |
| Camera Type | Varifocal Dome Network Camera |
| Lens | Motorized 2.8 – 12 mm |
| Technology | Smart Hybrid Light |
| Detection | Human & Vehicle Detection |
| WDR | 120 dB |
| Video Compression | H.265+ |
| Storage | microSD up to 512GB |
| Audio | Built-in Microphone |
| Protection | IP67 (Water & Dust) |
| Vandal Resistance | IK08 |
| Usage | Indoor & Outdoor |
Camer Hikvision Out Door 4MP IP Color mic DS-2CD1047G2H LIUF SL(4mm)
Rated 0 out of 5
3,500 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | DS-2CD1047G2H-LIUF/S(L)(RB) |
| Resolution | 4 MP |
| Camera Type | Bullet Network Camera |
| Technology | ColorVu + Smart Hybrid Light |
| Imaging | 24/7 Color Imaging |
| Detection | Person & Vehicle Detection |
| Audio | Two-Way Audio (Built-in Mic & Speaker) |
| Alarm | Strobe Light Alarm |
| Video Compression | H.265+ |
| Storage | microSD up to 512GB |
| Protection | IP67 (Water & Dust Resistant) |
| Usage | Indoor & Outdoor |
Camera Hikvision 4MP-IP PTZ-25X DS-2DE4425IW-DE(T5)
Rated 0 out of 5
17,000 EGP
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Hikvision |
| Model | DS-2DE4425IW-DE(T5) |
| Resolution | 4MP |
| Image Sensor | 1/2.8" Progressive Scan CMOS |
| Low-Light Tech | DarkFighter |
| Smart Features | AcuSense (Human/Vehicle Classification), Face Capture (Up to 5 Faces) |
| Zoom | 25x Optical, 16x Digital |
| IR Distance | Up to 100m |
| Compression | H.265+/H.265 |
| Type | Network Speed Dome PTZ |
Load more products
Loading...















