Sort by
Case Technozone C-350 With 5RGB FAN
Rated 0 out of 5
4,500 EGP
| Feature | Specification |
|---|---|
| ARGB Lighting | Features customizable ARGB lighting |
| Motherboard Sync | Syncs with motherboard for coordinated lighting effects |
| Design | Double tempered glass design for sleek aesthetics |
| Chassis | Wide chassis for enhanced airflow and cooling |
| Heat Sink Performance | High-performance heat sinks for optimal cooling |
| Fan Support | Supports up to 8 fans maximum |
Case Technozone C-500 With 3RGB FAN
Rated 0 out of 5
4,200 EGP
| Feature | Specification |
|---|---|
| ARGB Lighting | Features customizable ARGB lighting |
| Motherboard Sync | Syncs with motherboard for coordinated lighting effects |
| Design | Double tempered glass design for sleek aesthetics |
| Chassis | Wide chassis for enhanced airflow and cooling |
| Heat Sink Performance | High-performance heat sinks for optimal cooling |
| Fan Support | Supports up to 8 fans maximum |
Technozone RGB Case Fan-3000
Rated 0 out of 5
1,025 EGP
| Feature | Description |
|---|---|
| Dimensions | 120 x 120 x 25 mm |
| Rated Voltage | 12V DC |
| Starting Voltage | ≤ 5V DC |
| Rated Current | 0.3A |
| Power Consumption | 3.6W |
| Speed | 1000 ~ 1200 (+/- 10% RPM) |
| Air Flow | 65 CFM |
| Air Pressure | 1.273 mm-H2O |
| Wind-Flow | 47 CFM |
| Noise | 22.5 dBA |
| Net Weight | 108g |
| Operating Temperature | -10°C to +70°C |
| Life Expectancy | 20,000 hours (at 25°C, 65% RH) |



