Technozone RGB Case Fan-3000
SKU:
08005
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts on all Products
1,025 EGP
In stock
In stock
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
COLORFUL FAN 3000
Case fan3000 Dimensions: 120*120*25mm
Rated Voltage: 12VDC
Starting Voltage: ≤5VDC
Rated Current: 0.3A
Power Consumption: 3.6W
Speed: 1000~1200(+/-10% RPM
Air Flow: 65CFM
Air Pressure: 1.273mm-H20
Wind-Flow: 47CFM
Noise: 22.5dBA
Net Weight: 108g
Operating Temperature: -10°C +70 C
Life Expectancy: (20000Hours(at 25 C 65%R.H.)
WHAT
‘S INCLUDE INSID THE BOX
3x TECHNO ZONETURENE F-2500
Ix TECHNO ZONE Controller Box
Ix Remote Control
Specification
Overview
| Brand |
Techno Zone |
|---|
| Feature | Description |
|---|---|
| Dimensions | 120 x 120 x 25 mm |
| Rated Voltage | 12V DC |
| Starting Voltage | ≤ 5V DC |
| Rated Current | 0.3A |
| Power Consumption | 3.6W |
| Speed | 1000 ~ 1200 (+/- 10% RPM) |
| Air Flow | 65 CFM |
| Air Pressure | 1.273 mm-H2O |
| Wind-Flow | 47 CFM |
| Noise | 22.5 dBA |
| Net Weight | 108g |
| Operating Temperature | -10°C to +70°C |
| Life Expectancy | 20,000 hours (at 25°C, 65% RH) |
Customer Reviews
Related Products
FANTECH WGC5S BLAKE S DUAL MODE WIRELESS GAMING MOUSE
Rated 0 out of 5
1,500 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Keyboard AOC GK410 Black Squre Blue Switch USB
Rated 0 out of 5
900 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
FANTECH P51 Five in One Gaming Combo
Rated 0 out of 5
1,550 EGP – 1,650 EGPPrice range: 1,550 EGP through 1,650 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Component | Specs |
|---|---|
| Keyboard K511 | 104 Keys, 19-Key Anti-Ghosting, Rainbow LED, 8M Keystroke Lifespan |
| Mouse X9 Thor | 1200–4800 DPI, 60ips Speed, RGB Lights, 10M Clicks, Braided Cable |
| Headset HG17s | 50mm Drivers, 3.5mm + USB, 108dB Sensitivity, Omnidirectional Mic |
| Mouse Pad MP35 | 13.8x9.8in, Anti-slip Rubber Base, Sewed Edges |
| Headset Stand | Stable Triangular Base, 10.4in Height |
Mouse Optical FOX USB
Rated 0 out of 5
60 EGP
| Feature | Specification |
|---|---|
| Optical Sensor | High precision infrared sensor for more accurate positioning |
| Mechanical Button | Ten million times circulating mechanical button for fast response |
| Gaming Performance | Ensures smooth movement without frame drops, lag, or other issues during intense gaming |
| Backlight Effects | Colorful LED backlights for an enhanced gaming experience |
| Non-slip Scroll Wheel | Scroll up and down function with anti-slip design for fast and easy operation |
| Usage | Ideal for gaming, daily office use, or web browsing |




