Sort by
Keyboard Rapoo V500PRO TM Mechanical Black Blue Switch Wirless
Rated 0 out of 5
3,225 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Rapoo |
| Color | Black |
| Model | V500PRO TM |
| Keyboard Type | Mechanical Wireless |
| Switch Type | Rapoo Blue Switch |
| Connection | Wireless (Rechargeable) |
| Battery Type | Built-in Rechargeable Battery |
| Key Lifespan | Up to 60 million keystrokes |
| Backlighting | Yes, depending on version |
| Compatibility | Windows, macOS |
| Special Features | Anti-ghosting, Metal Panel, Portable Design |
Keyboard+Mouse Rapoo 8210M Combo Black AR Wirless
Rated 0 out of 5
1,250 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Rapoo |
| Color | Black |
| Model | 8210M |
| Keyboard Layout | Arabic-English, Full Size |
| Connection | Bluetooth 3.0, 4.0 & 2.4GHz Wireless |
| Multi-Device Switching | Supports up to 4 Devices |
| Spill Resistance | Yes |
| Mouse DPI | Adjustable: 600 / 1000 / 1300 |
| Receiver | USB Nano Receiver |
| Battery Life | Long-lasting with Energy Saving |
| Compatibility | Windows / macOS / Android / iOS |
Keyboard+Mouse Rapoo 9320M Combo AR Wirless
Rated 0 out of 5
1,350 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Rapoo |
| Color | Dark Grey-white |
| Model | 9320M |
| Keyboard Layout | Arabic-English, Full Size |
| Connection | Bluetooth 3.0, 4.0 & 2.4GHz Wireless |
| Multi-Device Switching | Up to 4 devices |
| Mouse DPI | Adjustable: 600 / 1000 / 1300 |
| Receiver | USB Nano Receiver |
| Battery Life | Long-lasting with Power-Saving Mode |
| Compatibility | Windows / macOS / iOS / Android |
Keyboard+Mouse Rapoo 9560M-Combo-Dark Grey-AR_Multi-mode Wireless+Bluetooth
Rated 0 out of 5
3,320 EGP
Keyboard+Mouse Rapoo X1800PRO Combo Black AR_Wirless
Rated 0 out of 5
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Rapoo |
| Color | Black |
| Model | X1800PRO |
| Keyboard Layout | Arabic-English, 104 Keys |
| Connection Type | 2.4GHz Wireless (Single USB Nano Receiver) |
| Mouse Features | Silent Click, Optical, Ergonomic Design |
| Wireless Range | Up to 10 meters |
| Keyboard Features | Spill-Resistant, Quiet Typing |
| Power Supply | Battery Operated (Long Battery Life) |
| Special Features | Plug-and-Play, Durable Build |
Keyboard+Mouse Rapoo X1960 Combo Black AR_Wirless
Rated 0 out of 5
780 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Rapoo |
| Color | Black |
| Model | X1960 |
| Keyboard Layout | Arabic-English, Full-Size |
| Connection | 2.4GHz Wireless |
| Receiver | USB Nano Receiver (Shared for Both Devices) |
| Mouse Features | Ergonomic, Silent Click, High Precision |
| Keyboard Features | Quiet Keys, Spill-Resistant |
| Wireless Range | Up to 10 meters |
| Battery Life | Long-lasting with Energy-Saving Technology |
Keyboard+Mouse Rapoo X260S Combox Black AR_Wirless
Rated 0 out of 5
850 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Rapoo |
| Color | Black |
| Model | X260S |
| Keyboard Layout | Arabic-English, Full-Size |
| Connection | 2.4GHz Wireless |
| Receiver | USB Nano Receiver (Single for Both) |
| Mouse Sensor | Optical Tracking |
| Keyboard Features | Slim, Quiet Keys, Media Functions |
| Wireless Range | Up to 10 meters |
| Battery Life | Long-lasting, Energy Efficient |
king of games 2
Rated 0 out of 5
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | AOC |
| Color | Black |
| Model | GK410 |
| Switch Type | Blue Mechanical Switch |
| Key Style | Square Keycaps |
| Connectivity | USB |
| Usage | Gaming, Typing, Office |
| Layout | Full-size with number pad |
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Onikuma |
| Model | X29 |
| Driver Size | 50 mm |
| Frequency Response | 20 Hz – 20 kHz |
| Impedance | 32 Ω ±15% |
| Sensitivity | ~105 dB ±3 dB |
| Microphone | 6.0 × 2.7 mm, Omnidirectional |
| Mic Impedance | ≤ 2.2 kΩ |
| Mic Sensitivity | ~-38 dB ±3 dB |
| Cable Length | ~2.2 m |
| Connector | 3.5 mm + USB (USB for RGB) |
| LED Voltage | 5V (USB) |
| Working Current (LED) | ≤ 200 mA |
| Compatibility | PC, Mac, PS4, Xbox, Switch, Mobile |
| Feature | Description |
|---|---|
| Brand | ABLE 6 RGB Click Type Mouse |
| Color | Black |
| Material | Mixed |
| Model | ABLE 6.Click |
| DPI | 1600 |
| Technology | Low-power, power-saving |









