Sort by
Rapoo HD Video Conference Camera Black C1620
Rated 0 out of 5
43,150 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Rapoo |
| Model | C1620 |
| Resolution | Full HD 1080p (1920×1080) |
| Sensor | 1/2.8" CMOS, 2.07 Megapixels |
| Zoom | 20x Optical + 16x Digital Zoom |
| Autofocus | Yes |
| Pan Rotation | 340° with Remote Control (UVC PTZ) |
| SNR (Signal-to-Noise) | Up to 55dB |
| Encoding Formats | YUY2, MJPEG, H.264 |
| Power Supply | USB 5V or 12V Adapter |
| Ports | USB 3.0, HDMI, LAN |
| Special Features | Noise reduction, auto camera control, multi-installation |
| Compatibility | Zoom, Teams, Skype, WebEx, and other platforms |
| Color | Black |
Rapoo C-5305 4K UHD ALL IN ONE Conference Camera Black
Rated 0 out of 5
46,700 EGP
| Specification | Detail |
|---|---|
| Brand | Not Specified |
| Color | Black |
| Model | 4K All-in-One Video Camera |
| Camera Resolution | 8.51 MP, 4K UHD (1/2.5” CMOS) |
| Field of View | 121° wide-angle |
| Zoom | 5X Digital Zoom |
| Rotation | 30° Horizontal/Vertical |
| Microphone Type | Beam Forming |
| Pickup Range | Up to 6 meters |
| Speaker | Hi-Fi Loudspeaker |
| Connectivity | HDMI 1.4b, USB 3.0 |

