Sort by
Mercusys Switch MS110GMP 10 Port Gigabit with 8 Port PoE
Rated 0 out of 5
2,200 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | Mercusys MS110GMP |
| Switch Type | Unmanaged Gigabit PoE Switch |
| Total Ports | 10 × Gigabit Ethernet |
| PoE Ports | 8 × Gigabit (PoE+) |
| Uplink Ports | 2 × Gigabit |
| PoE Standard | IEEE 802.3af/at |
| PoE Power Budget | Standard (varies by model region) |
| Data Rate | 10/100/1000 Mbps |
| LED Indicators | Link/Activity/PoE |
| Housing | Metal Chassis |
| Setup | Plug & Play |
| Ideal For | SMB, IP Cameras, VoIP, Access Points |
TP Link Access Point TL WA1201 AC1200 Wireless
Rated 0 out of 5
2,100 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | TP-Link TL-WA1201 |
| Wireless Standard | IEEE 802.11ac/n/g/b |
| Wireless Speed | AC1200 (300 Mbps @2.4 GHz + 867 Mbps @5 GHz) |
| Frequency Bands | Dual-Band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Ethernet Ports | 1 × Gigabit LAN |
| Modes | Access Point / Repeater / Bridge |
| Security | WPA/WPA2 Encryption |
| Setup | Web & App Management |
| Ideal For | Home, Office, Small Business |
| Design | Slim, Compact |
Archer C64 AC1200 Wireless MU-MIMO WiFi Router TP-Link
Rated 0 out of 5
1,900 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | TP‑Link |
| Model | Archer C64 AC1200 |
| Wireless Standard | IEEE 802.11ac/n/a & IEEE 802.11n/b/g |
| Wireless Speed | AC1200 (300 Mbps + 867 Mbps) |
| Frequency Bands | Dual‑Band (2.4 GHz & 5 GHz) |
| Security | WPA/WPA2 Encryption |
| Antennas | 4 × High‑Gain External Antennas |
| Key Features | Dual‑Band Wi‑Fi, MU‑MIMO, Guest Network |
Broadlink Smart GU10 Bulb LB4G10 EU 4 P
Rated 0 out of 5
1,800 EGP
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Broadlink |
| Model | LB4GU10EU / LB4G10 EU Smart GU10 |
| Base Type | GU10 |
| Power | ~4.5 W (Broadlink listing) |
| Voltage | 220V–240V AC |
| Brightness | ~350 lumens |
| Color Temperature | 2700K – 6500K + full RGB |
| Connectivity | Bluetooth (FastCon) |
| Special Features | Music Sync, Scenes, Batch Pairing |
| Operating Temp. | 0°C – 40°C |
| Pack Size | 4 Bulbs |
TP Link Range Extender RE315 AC1200 Mesh WiFi
Rated 0 out of 5
1,500 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | TP‑Link RE315 |
| Wi‑Fi Standard | IEEE 802.11ac/n/g/b |
| Wireless Speed | AC1200 (300 + 867 Mbps) |
| Frequency Bands | Dual‑Band (2.4 GHz & 5 GHz) |
| Mesh Support | OneMesh™ |
| Antennas | Internal High‑Gain |
| Setup | TP‑Link Tether / Web UI |
| Security | WPA/WPA2/WPA3 |
| Compatibility | Wi‑Fi Devices (ac/n/g/b) |
| Ideal For | Home, Small Office |
| Design | Compact & Plug‑In |
TP-Link Archer T4U Plus AC1300 Dual Antennas High Gain Wireless USB Adapter
Rated 0 out of 5
1,350 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | TP-Link Archer T4U Plus |
| Wireless Standard | IEEE 802.11ac/n/g/b |
| Wireless Speed | AC1300 (400 + 867 Mbps) |
| Frequency Bands | Dual-Band (2.4 GHz & 5 GHz) |
| Antennas | Dual High-Gain External |
| Interface | USB 3.0 (Backward Compatible USB 2.0) |
| Setup | Plug & Play (Drivers may be required) |
| Security | WPA/WPA2 Encryption |
| Compatibility | Windows, macOS* |
| Ideal For | Streaming, Gaming, Browsing |
| Design | Compact with External Antennas |
TP-Link Router Archer C50 AC1200 Wireless Dual Band Router
Rated 0 out of 5
1,300 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | TP-Link |
| Model | Archer C50 AC1200 |
| Wireless Standard | IEEE 802.11ac/n/a & IEEE 802.11n/b/g |
| Wireless Speed | AC1200 (300 Mbps + 867 Mbps) |
| Frequency Bands | Dual-Band (2.4 GHz & 5 GHz) |
| Security | WPA/WPA2 Encryption |
| Antennas | External antennas for enhanced coverage |
| Key Features | Dual-Band Wi-Fi, Guest Network, Easy Setup |
OntenHub 10*1 Type C To 4 Ports USB 3.0 HDMI 4K 30HZ SD TF Card Audio Ethernet Adapter PD Charge OTN UC962
Rated 0 out of 5
1,275 EGP
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Onten |
| Model | OTN-UC962 |
| Input Type | Type-C |
| Output Ports | 4 x USB 3.0, 1 x HDMI, 1 x SD Card, 1 x TF Card, 1 x 3.5mm Audio, 1 x Ethernet (RJ45), 1 x Type-C PD |
| HDMI Resolution | 4K @ 30Hz |
| Ethernet Speed | Up to 1000Mbps |
| USB 3.0 Speed | Up to 5Gbps |
| SD/TF Card Slots | Yes, supports simultaneous use |
| Power Delivery (PD) | Up to 100W |
| Compatibility | Windows, macOS, Linux |
| Plug & Play | Yes |
| Material | High-quality aluminum |
| Color | Black/Silver |
| Usage | Multi-device connectivity, charging, workstation expansion |
TP-Link Router_Archer C20 AC750 Dual Band Access Point/ Wireless Router
Rated 0 out of 5
1,100 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | TP-Link |
| Model | Archer C20 AC750 |
| Wireless Standard | IEEE 802.11ac/n/a & IEEE 802.11n/b/g |
| Wireless Speed | AC750 (300 Mbps + 433 Mbps) |
| Frequency Bands | Dual-Band (2.4 GHz & 5 GHz) |
| Security | WPA/WPA2 Encryption |
| Operating Modes | Router, Access Point |
| Key Features | Dual-Band Wi-Fi, Guest Network, Easy Setup |
TP-Link Range Extender RE200 AC750 Mesh WiFi
Rated 0 out of 5
1,100 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | TP-Link RE200 |
| Wi-Fi Standard | IEEE 802.11ac/n/g/b |
| Wireless Speed | AC750 (300 + 433 Mbps) |
| Frequency Bands | Dual-Band (2.4 GHz & 5 GHz) |
| Mesh Support | OneMesh |
| Setup | TP-Link Tether App / Web UI |
| Security | WPA/WPA2 |
| Compatibility | Wi-Fi Devices (ac/n/g/b) |
| Design | Compact & Plug-In |
| Ideal Use | Home, Small Office |
TP Link Access Point TL WA801N 300Mbps Wireless
Rated 0 out of 5
1,000 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | TP-Link TL-WA801N |
| Wireless Standard | IEEE 802.11n/g/b |
| Wireless Speed | Up to 300Mbps |
| Frequency | 2.4GHz |
| Modes | Access Point, Repeater, Bridge |
| Antennas | 1 External (Fixed) |
| Security | WPA/WPA2 Encryption |
| Setup | Web Management |
| Compatibility | Wi-Fi Devices (802.11n/g/b) |
| Ideal For | Home, Small Office |
| Design | Compact & Durable |
TP-Link Router Archer C24 AC750 Dual-Band Wi-Fi Router
Rated 0 out of 5
900 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | TP-Link |
| Model | Archer C24 AC750 |
| Wireless Standard | IEEE 802.11ac/n/a & IEEE 802.11n/b/g |
| Wireless Speed | AC750 (300 Mbps + 433 Mbps) |
| Frequency Bands | Dual-Band (2.4 GHz & 5 GHz) |
| Security | WPA/WPA2 Encryption |
| Antennas | External antennas for improved coverage |
| Key Features | Dual-Band Wi-Fi, Guest Network, Easy Setup |
TP-Link Range Extender TL WA855RE 300Mbps WiFi
Rated 0 out of 5
800 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | TP-Link TL-WA855RE |
| Wireless Standard | IEEE 802.11n/g/b |
| Wireless Speed | Up to 300 Mbps |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Antennas | Internal |
| Setup | WPS Button / Web Interface |
| Security | WPA/WPA2 Encryption |
| Compatibility | Most Wi-Fi Routers |
| Design | Compact Plug-In |
| Ideal For | Home, Small Office |
| LED Indicators | Signal Strength |
Load more products
Loading...















