Sort by
Mouse Rapoo B20 Silent Wireless
Rated 0 out of 5
265 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Specification | Description |
|---|---|
| Brand | Rapoo |
| Color | Black,blue |
| Model | B20 Silent |
| Connection Type | Wireless 2.4 GHz via nano USB receiver |
| Buttons | 3 |
| DPI | 1200 DPI |
| Silent Clicks | Yes |
| Ambidextrous | Yes |
| Battery | 1 × AA (included), up to 12 months life |
| Weight | ~66 g |
| Dimensions | ~113 × 60.5 × 37.7 mm |
| Compatibility | Windows, macOS |
| Special Feature | Plug-and-play, on/off switch |
Mouse Rapoo M700 Silent Grey Multi mode Charging Wireless Bluetooth
Rated 0 out of 5
900 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Connection Type | Bluetooth 3.0, Bluetooth 5.0, 2.4G |
| Switching | Multi-device intelligent switching |
| Sensor DPI | 1300 DPI Optical Engine |
| Build Material | Durable & Stylish Construction |
| Power | Battery-operated (varies by model) |
| Compatibility | Windows, macOS, Android |
| Included Accessories | USB Nano Receiver (for 2.4G mode) |
Mouse Rapoo M10 Plus Wireless
Rated 0 out of 5
250 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Specification | Description |
|---|---|
| Brand | Rapoo |
| Color | Black |
| Model | M10 Plus |
| Connection | Wireless – 2.4 GHz via nano USB receiver |
| Buttons | 3 |
| DPI | 1000 |
| Click Type | Standard (not silent) |
| Ambidextrous | Yes |
| Battery | 1 × AA (included), up to 12 months life |
| Weight | Approx. 55 g |
| Dimensions | Approx. 98 × 61 × 38 mm |
| Compatibility | Windows, macOS, Linux, Chrome OS |
| Special Feature | Built-in receiver storage |
Keyboard Rapoo V500PRO TM Mechanical Black Blue Switch Wirless
Rated 0 out of 5
3,225 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Rapoo |
| Color | Black |
| Model | V500PRO TM |
| Keyboard Type | Mechanical Wireless |
| Switch Type | Rapoo Blue Switch |
| Connection | Wireless (Rechargeable) |
| Battery Type | Built-in Rechargeable Battery |
| Key Lifespan | Up to 60 million keystrokes |
| Backlighting | Yes, depending on version |
| Compatibility | Windows, macOS |
| Special Features | Anti-ghosting, Metal Panel, Portable Design |
Keyboard Rapoo V500PRO 87 Mechanical Black Blue Switch USB
Rated 0 out of 5
1,300 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Rapoo |
| Color | Black |
| Model | V500PRO-87 |
| Keyboard Type | Mechanical (Blue Switch) |
| Layout | Tenkeyless – 87 Keys |
| Switch Type | Rapoo Blue Switches |
| Connection Interface | USB Wired |
| Key Lifespan | Up to 60 million keystrokes |
| Backlighting | Yes |
| Anti-Ghosting | Full N-Key Rollover |
| Compatibility | Windows / Limited macOS support |
Keyboard+Mouse Rapoo 8210M Combo Black AR Wirless
Rated 0 out of 5
1,250 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Rapoo |
| Color | Black |
| Model | 8210M |
| Keyboard Layout | Arabic-English, Full Size |
| Connection | Bluetooth 3.0, 4.0 & 2.4GHz Wireless |
| Multi-Device Switching | Supports up to 4 Devices |
| Spill Resistance | Yes |
| Mouse DPI | Adjustable: 600 / 1000 / 1300 |
| Receiver | USB Nano Receiver |
| Battery Life | Long-lasting with Energy Saving |
| Compatibility | Windows / macOS / Android / iOS |
Keyboard+Mouse Rapoo 9320M Combo AR Wirless
Rated 0 out of 5
1,350 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Rapoo |
| Color | Dark Grey-white |
| Model | 9320M |
| Keyboard Layout | Arabic-English, Full Size |
| Connection | Bluetooth 3.0, 4.0 & 2.4GHz Wireless |
| Multi-Device Switching | Up to 4 devices |
| Mouse DPI | Adjustable: 600 / 1000 / 1300 |
| Receiver | USB Nano Receiver |
| Battery Life | Long-lasting with Power-Saving Mode |
| Compatibility | Windows / macOS / iOS / Android |
Keyboard+Mouse Rapoo X1960 Combo Black AR_Wirless
Rated 0 out of 5
780 EGP
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Rapoo |
| Color | Black |
| Model | X1960 |
| Keyboard Layout | Arabic-English, Full-Size |
| Connection | 2.4GHz Wireless |
| Receiver | USB Nano Receiver (Shared for Both Devices) |
| Mouse Features | Ergonomic, Silent Click, High Precision |
| Keyboard Features | Quiet Keys, Spill-Resistant |
| Wireless Range | Up to 10 meters |
| Battery Life | Long-lasting with Energy-Saving Technology |
Keyboard+Mouse Rapoo X1800PRO Combo Black AR_Wirless
Rated 0 out of 5
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Rapoo |
| Color | Black |
| Model | X1800PRO |
| Keyboard Layout | Arabic-English, 104 Keys |
| Connection Type | 2.4GHz Wireless (Single USB Nano Receiver) |
| Mouse Features | Silent Click, Optical, Ergonomic Design |
| Wireless Range | Up to 10 meters |
| Keyboard Features | Spill-Resistant, Quiet Typing |
| Power Supply | Battery Operated (Long Battery Life) |
| Special Features | Plug-and-Play, Durable Build |
Load more products
Loading...

















