Power Supply Security LAVA 15A Big
SKU:
45474
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts on all Products
275 EGP
In stock
In stock
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
- Power Source : External
- Are batteries needed to power the product or is this product a battery
- Is this a Dangerous Good or a Hazardous Material, Substance or Waste that is regulated for transportation, storage, and/or disposal
The output terminals provide 24 VDC with 15 A of current.1 Output Terminals Output Voltage 3DC OK LED, 4 Input Terminals
Specification
Overview
| Brand |
Lava |
|---|
| Attribute | Details |
|---|---|
| Model | LAVA 15A Power Supply |
| Output Voltage | 24 VDC |
| Current Output | 15A |
| Output Terminals | 1 Output Terminal |
| LED Indicators | 3DC OK LED |
| Input Terminals | 4 Input Terminals |
Customer Reviews
Be the first to review “Power Supply Security LAVA 15A Big” Cancel reply
Related Products
FANTECH WGC5S BLAKE S DUAL MODE WIRELESS GAMING MOUSE
Rated 0 out of 5
1,500 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Keyboard AOC GK410 Black Squre Blue Switch USB
Rated 0 out of 5
900 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
FANTECH P51 Five in One Gaming Combo
Rated 0 out of 5
1,550 EGP – 1,650 EGPPrice range: 1,550 EGP through 1,650 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Component | Specs |
|---|---|
| Keyboard K511 | 104 Keys, 19-Key Anti-Ghosting, Rainbow LED, 8M Keystroke Lifespan |
| Mouse X9 Thor | 1200–4800 DPI, 60ips Speed, RGB Lights, 10M Clicks, Braided Cable |
| Headset HG17s | 50mm Drivers, 3.5mm + USB, 108dB Sensitivity, Omnidirectional Mic |
| Mouse Pad MP35 | 13.8x9.8in, Anti-slip Rubber Base, Sewed Edges |
| Headset Stand | Stable Triangular Base, 10.4in Height |
Mouse Optical FOX USB
Rated 0 out of 5
60 EGP
| Feature | Specification |
|---|---|
| Optical Sensor | High precision infrared sensor for more accurate positioning |
| Mechanical Button | Ten million times circulating mechanical button for fast response |
| Gaming Performance | Ensures smooth movement without frame drops, lag, or other issues during intense gaming |
| Backlight Effects | Colorful LED backlights for an enhanced gaming experience |
| Non-slip Scroll Wheel | Scroll up and down function with anti-slip design for fast and easy operation |
| Usage | Ideal for gaming, daily office use, or web browsing |





Reviews
There are no reviews yet.