



AULA F3087 Colors Mechanical Gaming Keyboard
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts on all Products
875 EGP Original price was: 875 EGP.788 EGPCurrent price is: 788 EGP.
Out of stock
Out of stock
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
About This Colors Mechanical Keyboard

Brand: AULA
Model: F3087
Material: Two-color injection keycap
87 keys :.full key anti-ghosting
RGB Backlight
Color Switches
Side LED lighting modes
Adjust different lighting effect
Adjust brightness and speed
Double injection keycaps
Cable length: .1.6m
Specification
Overview
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Brand |
Aula |
| Brand | Aula |
|---|---|
| Product Dimensions | 36.7 x 13.7 x 3.5 cm; 650 Grams |
| Item model number | F3087 |
| Manufacturer | AULA |
| Series | F3087 |
| Color | White |
| Power Source | AC |
| Hardware Platform | Laptop, PC |
| Operating System | Windows 7/8/10/XP/VISTA, Linux, Chrome OS, Mac OS, Android |
| Are Batteries Included | No |
| Item Weight | 650 g |
Customer Reviews
Be the first to review “AULA F3087 Colors Mechanical Gaming Keyboard” Cancel reply
Related Products
FANTECH WGC5S BLAKE S DUAL MODE WIRELESS GAMING MOUSE
Rated 0 out of 5
1,500 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Keyboard AOC GK410 Black Squre Blue Switch USB
Rated 0 out of 5
900 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
FANTECH P51 Five in One Gaming Combo
Rated 0 out of 5
1,550 EGP – 1,650 EGPPrice range: 1,550 EGP through 1,650 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Component | Specs |
|---|---|
| Keyboard K511 | 104 Keys, 19-Key Anti-Ghosting, Rainbow LED, 8M Keystroke Lifespan |
| Mouse X9 Thor | 1200–4800 DPI, 60ips Speed, RGB Lights, 10M Clicks, Braided Cable |
| Headset HG17s | 50mm Drivers, 3.5mm + USB, 108dB Sensitivity, Omnidirectional Mic |
| Mouse Pad MP35 | 13.8x9.8in, Anti-slip Rubber Base, Sewed Edges |
| Headset Stand | Stable Triangular Base, 10.4in Height |
Mouse Optical FOX USB
Rated 0 out of 5
60 EGP
| Feature | Specification |
|---|---|
| Optical Sensor | High precision infrared sensor for more accurate positioning |
| Mechanical Button | Ten million times circulating mechanical button for fast response |
| Gaming Performance | Ensures smooth movement without frame drops, lag, or other issues during intense gaming |
| Backlight Effects | Colorful LED backlights for an enhanced gaming experience |
| Non-slip Scroll Wheel | Scroll up and down function with anti-slip design for fast and easy operation |
| Usage | Ideal for gaming, daily office use, or web browsing |





Reviews
There are no reviews yet.