


Fan Lap Top 638A
SKU:
08015
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts on all Products
275 EGP
Out of stock
Out of stock
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Here’s the rephrased version of your product description:
Colour: Black
Material: Metal Mesh, Plastic, Rubber
Weight: 786g
Product Dimensions: 392 x 266 x 67mm (W/D/H)
Fan Dimensions: 140 x 140 x 15mm
Fan Speed: 1200 RPM
Fan Noise: 15~17.5dB (A)
Bearing Type: Hydro Bearing
Voltage Range: 4.5 – 5.5V
(x2): 12 x 12 cm per Fan, High Airflow, Quiet Operation
Equipped with a Two-Port USB Hub, meeting the requirements for USB device usage
Five Adjustable Angles, Ergonomically Designed for Comfort
Unique Non-Slip Technology to Ensure Safe Laptop Use
Specification
Overview
| Feature | Description |
|---|---|
| Colour | Black |
| Material | Metal mesh, plastic, rubber |
| Weight | 786g |
| Product Dimensions | 392 x 266 x 67mm (W/D/H) |
| Fan Dimension | 140 x 140 x 15mm |
| Fan Speed | 1200RPM |
| Fan Noise | 15~17.5dB (A) |
| Bearing Type | Hydro Bearing |
| Voltage Range | 4.5 – 5.5V |
| Fan Features | 12 x 12 cm c/u Fan, Large Air Flow, Silent |
| USB Hub | Two Port USB Hub, Meet USB Devices Use Requirement |
| Angle Support | Five Angle Support, Ergonomic Design, Comfortable |
| Non-Slip Technology | Unique Non-Slip Technology, Ensures Safety for Notebook Use |
Customer Reviews
Be the first to review “Fan Lap Top 638A” Cancel reply
Related Products
FANTECH WGC5S BLAKE S DUAL MODE WIRELESS GAMING MOUSE
Rated 0 out of 5
1,500 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Keyboard AOC GK410 Black Squre Blue Switch USB
Rated 0 out of 5
900 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
FANTECH P51 Five in One Gaming Combo
Rated 0 out of 5
1,550 EGP – 1,650 EGPPrice range: 1,550 EGP through 1,650 EGP
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Component | Specs |
|---|---|
| Keyboard K511 | 104 Keys, 19-Key Anti-Ghosting, Rainbow LED, 8M Keystroke Lifespan |
| Mouse X9 Thor | 1200–4800 DPI, 60ips Speed, RGB Lights, 10M Clicks, Braided Cable |
| Headset HG17s | 50mm Drivers, 3.5mm + USB, 108dB Sensitivity, Omnidirectional Mic |
| Mouse Pad MP35 | 13.8x9.8in, Anti-slip Rubber Base, Sewed Edges |
| Headset Stand | Stable Triangular Base, 10.4in Height |
Mouse Optical FOX USB
Rated 0 out of 5
60 EGP
| Feature | Specification |
|---|---|
| Optical Sensor | High precision infrared sensor for more accurate positioning |
| Mechanical Button | Ten million times circulating mechanical button for fast response |
| Gaming Performance | Ensures smooth movement without frame drops, lag, or other issues during intense gaming |
| Backlight Effects | Colorful LED backlights for an enhanced gaming experience |
| Non-slip Scroll Wheel | Scroll up and down function with anti-slip design for fast and easy operation |
| Usage | Ideal for gaming, daily office use, or web browsing |





Reviews
There are no reviews yet.